Činnost za rok 2015

Výroční zpráva za rok 2015, přednesená na výroční valné hromadě dne 30.1.2016 ve Hnanicích

Sešli jsme se na 106-té výroční valné hromadě, abychom se ohlédli za naší činností na v roce 2015. Rok 2015 byl pro všechny hasiče rokem volebním. I my jsme 31. ledna zvolili nový výbor, ale okolnosti nás přivedli ještě k novým volbám. Proto jsme dne 12. června provedli další volby a zvolili jsme nového starostu sboru bratra Pavla Stuchlíka a nového velitele sboru bratra Jiřího Houšku. Výbor byl doplněn o sestru Milenu Butorovou. Na okrskové schůzi dne 20.února byli zvoleni  do okrskového výboru bratr Miloslav Maier jako strojník a sestra Lenka Varečková jako hospodářka. Na úrovni okresního sdružení došlo dne 21.března k volbě nového starosty bratra Arnošta Černého. Při této příležitosti bratr Stuchlík Bohumil obdržel Řád Svatého Floriána.

V roce 2015 se stal novým členem Jan Špína, Jaromír Pácal a Markéta Jarošová. Naše řady opustila sestra Marta Butorová, Jan Houška a Josef Roštejnský. Sbor má 77 členů.

Sbor svou činnost zaměřuje na účast v soutěžích pořádaných v rámci okrsku a pořádání akcí pro své členy a občany. V rámci oslav založení sboru  uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Štepánovice-Blatec dne 30. května okrskovou soutěž. Soutěž se konala u hasičské zbrojnice v Karlovicích. Muži v požárním sportu skončili na 3.místě, muži nad 35 let skončili na 5.místě. Dne 19. září pořádal Sbor dobrovolných hasičů Karlovice útok do kopce. Muži prvenství neobhájili a skočili na 5.místě. Bratr Michal Mazánek, bratr Michal Stuchlík a bratr Stuchlík Pavel soutěžili dne 6.června na okresním kole v požárním sportu za soutěžní družstvo SDH Ktová. Při pořádaných soutěžích v okrsku i mimo něj byla řada našich členů zařazována do pozic rozhodčích. Dne 11. dubna se bratr Stuchlík Petr, Blažek Oldřich a sestra Veronika Runčíková zúčastnili jako rozhodčí XXIX.ročníku Jablonecké Haly. U příležitosti 90 let založení sboru v Křečovicích se naši zástupci zúčastnili slavnostní schůze.

Do činnosti patří starost o výstroj a výzbroj.V měsíci květnu jsme provedli údržba PS 12 a PS 3.V měsíci srpnu jsme udělali celkový úklid garáže. Současně jsme vyčistili vodní nádrž a upravili chodník u hasičské zbrojnice. Sběr železného šrotu jsme provedli dne 10.dubna s výtěžkem 1 100kg šrotu. Průběžně je provádíme úklid v okolí zbrojnice a květinového záhonu.

Sportem žili členové a rodinní příslušníci i v uplynulém roce. Dne 3.ledna naši členové navštívili bowling, kde soutěžili o nejlepší umístění. V únoru jsme uspořádali turnaj ve stolním tenise. Dne 3. května se družstvo mužů zapojilo do nohejbalového turnaje v Troskovicích a skončilo na 3.místě. V Nejvyšší Pojizerské lize v ledním hokeji v sezoně 2014/2015  družstvo Hnanic skončilo na 3.místě.Vyhlášení výsledků proběhlo dne 18.dubna ve Hnanicích.V rozehraném ročníku 2015/2016 je družstvo prozatím na 1.místě. Na konci září jsme se sešli na tenisovém kurtu pod Hrubou Skálou, abychom si společně zahráli.

O společenský život jsme se snažili i v uplynulém roce. Po prvé jsme uspořádali vesnickou zabíjačku, která byla 21.února a byla hojně navštívena a setkala se s kladnou odezvou. Tradiční 33-tý Hasičský večer proběhl dne 14. března, účast tanečníků nebyla velká, ale i tak jsme si večer užili za doprovodu hudební skupiny HOGO FOGO. Pokračovali jsme i s posezením u hasičské zbrojnice. Dne 15. srpna jsme uspořádali Bramborákové odpoledne pod lipami s velkou účastí. Dne 30. srpna jsme se spolu s dětmi Rozloučili s prázdninami. Děti nejprve odjely na tajný výlet na Kozákov. Po návratu na ně čekala řada připravených soutěží a na závěr opékaní buřtů. Akce měla velký úspěch jak u dětí, tak u rodičů. Dne 20. září jsme se sešli, abychom vytvořili společnou fotografii současných hasičů a jejich příznivců. Členové v uniformách se vyfotili u lípy na návsi, stejně jako zakládající členové a pak jsme se všichni vyfotili u hasičské zbrojnice.

Besedu o Pamíru v Číně jsme uspořádali ve spolupráci s členem horské služby panem Jiřím Carem. Účast byla velká a přednáška velmi zajímavá. Dne 5. prosince jsme tradičně uspořádali Mikulášskou besídku. Soubor na Židli uvedl pro děti pohádku o pejskovi a koččice, děti si vyrobily svícen, Mikuláš,Čert a Anděl dětem rozdali dárečky. U všech přítomných byla spokojenost s pěkně stráveným odpolednem. Dne 28. listopadu naši členové zajistili pohoštění na výroční valné hromadě pro Sbor dobrovolných hasičů Hrubá Skála. Vypomohli jsme při akci pro seniory, kterou pořádal Obecní úřad Hrubá Skála, dne 18. prosince.

Návštěvu při životních a společenských událostech jsme uskutečnili u Stuchlíka Bohumila, Plechaté Radky, Hazima Karači, Blažka Oldřicha, Paříka Josefa ml.,Paříka Josefa st. a Hercíka Františka. U příležitosti narození dítěte v rodině Stuchlíkových jsme předali malou pozornost.

vyslechli jste zprávu o činnosti sboru za uplynulý rok. Ani v 2016 nebudeme  zahálet. Dle možností se zapojíme do hasičských soutěží. Budeme se podílet na údržbě a zvelebování svého okolí. Pro své členy a rodinné příslušníky připravíme akce o které bude zájem. Budeme se podílet na úkolech, které pro nás vyplynou z běžného života občanů osad Hnanice a Borek a i celé obce Hrubá Skála.

Závěrem mi dovolte,abych poděkoval všem, kteří nás v uplynulém období podporovali v naší činnosti. Poděkování patří všem členům, nečlenům, rodinným příslušníkům, kteří byli vždy ochotni pomoci při všech akcích a věříme, že nám pomohou i v roce 2016. Novým členům výboru přeji hodně sil a elánu do jejich práce pro sbor. Vám Všem a vašim rodinám přeji v roce 2016 mnoho zdraví,štěstí a osobních úspěchů.

Hnanice 30.ledna 2016